Kłuszyn 1610

W roku czterechsetnej rocznicy śmierci wielkiego hetmana Stanisława Żółkiewskiego oddajemy w Państwa ręce wznowienie przełomowej pracy dr. Radosława Sikory, opisującej szczegółowo największe i najważniejsze ze zwycięstw sławnego wodza.

Autor, dotarłszy do szeregu nowych źródeł polskich i zagranicznych oraz patrząc w nowym, krytycznym świetle na źródła już wcześniej znane i przywoływane, skupia się na próbie rekonstrukcji szczegółowego przebiegu tej wciąż w niedostatecznym stopniu upamiętnionej i zbyt mało powszechnie znanej bitwy, przybliżając nam skład i liczebność obu walczących armii, okoliczności ich spotkania oraz wreszcie samą konfrontację i odniesione w jej ramach straty.

To wyjątkowe, 144-stronicowe wydanie wzbogaciliśmy o dwadzieścia czarno-białych rycin z epoki, dziewięć stron ilustracji kolorowych, a także dwie szczegółowe mapy zaprojektowane specjalnie dla nas przez dr. Marcina Sobiecha, specjalistę od kartografii historycznej. Książką jest wydrukowana na kredowym papierze i oprawiona w twardą okładkę.

Książkę można nabyć na stronie Wydawnictwa 3DOM:
https://3dom.pro/17546-radoslaw-sikora-kluszyn-1610-rozwazania-o-bitwie.html